Miejsca z pasją. W poszukiwaniu inspiracji do ciekawego życia.Ciekawość świata sprawia, że wciąż poszukuję. Nie zadowalam się jednym rozwiązaniem, jednym działaniem, jednym miejscem. Chcę więcej i bez żalu porzucam nietrafione pomysły, nudne miejsca, nieciekawe książki, mało pasjonujące projekty. Szukam nowych. A inspiracje do ciekawego życia są wszędzie. Można w ich poszukiwaniu odbywać dalekie podróże. Można też znaleźć własne klimaty gdzieś blisko, tuż obok siebie. Potrzeba tylko otwartej głowy i chęci do podkręcania własnego życia tak, aby nie stało się nudne. By było inspirujące i ciekawe.

Wypoczynek z pasją.

 

Jednym z niezwykle inspirujących miejsc, jakie ostatnio udało mi się odkryć, jest Zatoka sztuki w Sopocie. To miejsce z niezwykłą przestrzenią dla artystów, doskonałą restauracją i pokojami z widokiem na morze. Kilkudniowy pobyt w Zatoce sztuki dał mi to, co w odpoczynku cenię sobie najbardziej. Ciszę, spokój, możliwość wpatrywania się w horyzont, słuchania szumu morza, obserwowania ludzi spacerujących po plaży. Kilkuminutowy spacer do sopockiego molo, czy pobliskiej galerii sztuki, dopełniły całości. Moc inspiracji i oddech od codzienności.

Źródło: Zatoka sztuki


Kultura z pasją.


Za kilka dni kończy się w Warszawie niezwykła wystawa. 36 x Rembrandt. Jest to 36 dzieł tego malarza, pochodzących z rożnych polskich kolekcji. Nie ma więc innej możliwości, aby zobaczyć je wszystkie razem. Wśród pokazywanych obrazów znajdują się dwa wyjątkowe: "Dziewczyna w ramie obrazu" oraz "Uczony przy pulpicie". Poza tym kolekcja składa się z oryginalnych rysunków oraz grafik Rembrandta tworząc razem grupę 36 autorskich dzieł wielkiego malarza holenderskiego. Są to studia postaci kobiet, starców, uczonych oraz autoportrety Rembrandta i wizerunki osób z jego otoczenia. Wystawa ta to możliwość zapoznania się z różnymi technikami, w jakich tworzył malarz. Dzieła pochodzą m.in. z Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie oraz Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. Wystawa na Zamku Królewskim kończy się 11 listopada, więc trzeba się spieszyć. 

Źródło: Zamek Królewski w WarszawieJedzenie z pasją.Jedzenie na mieście ma wiele zalet. Nie trzeba gotować w domu, można spotkać się z przyjaciółmi, ale przede wszystkim jest okazją do pozyskania inspiracji kulinarnych do wykorzystania we własnej kuchni. Takich właśnie inspiracji do gotowania z pasją i pięknego podawania dań we własnym domu, poszukiwałam niedawno w restauracji Reforma, która mieści się w warszawskim Wilanowie. Właściwie na styku Sadyby i Wilanowa. Fantastyczny klimat tego miejsca sprawia, że nie chce się stamtąd wychodzić. Jedzenie jest przepyszne i podane w niezwykle inspirujący sposób. Warto zajrzeć.

Źródło: Reforma Bar


Zdrowie z pasją.


Ciekawe miejsce w sieci, gdzie można wiele dowiedzieć się na temat zdrowego stylu życia, to strona Kampanii Społecznej "Żyję świadomie". Masa ciekawych artykułów o zdrowiu i funkcjonowaniu organizmu człowieka, a także zaproszenie do udziału w szeregu konferencji organizowanych w całej Polsce. Warto edukować się w dziedzinie zdrowia, póki jeszcze zdrowie na to pozwala. Bo, gdy zaczynamy chorować, już jest zwykle za późno na edukację. W Polsce wciąż jeszcze zbyt mało mówi się na temat profilaktyki i zdrowego trybu życia. Apteki na każdym rogu i wszechobecne reklamy lekarstw nie powodują wzrostu świadomości, ale dają złudne wyobrażenie o tym, że każdą chorobę da się wyleczyć. Wystarczy połknąć tabletkę i uśmiech wraca na twarz. W rzeczywistości tak to nie działa, a najważniejsza jest profilaktyka. Wiedzę o tym, co robić, żeby nie chorować i jak ustrzec się przed zagrożeniami cywilizacyjnymi, które są odpowiedzialne za choroby, można czerpać z konferencji organizowanych przez Kampanię "Żyję świadomie" i artykułów obecnych na stornie. 

Jeśli ten wpis wydał Ci się wartościowy, udostępnij go, proszę:

2 komentarze:

  1. Ostatnio zaczęłam dwa nowe własne 'projekty' w życiu :) Zobaczymy co z tego wyniknie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O, to gratuluję :) Będę śledzić, co i jak. Dawaj znać u siebie :)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2020 Drugie imię by Monika Joanna Bojanowska , Blogger