Zacznij tutajDrogi Czytelniku!

Witaj na blogu "Drugie imię".

Nie było łatwo znaleźć Cię w tej, niekończącej się, pajęczynie sieci internetowych. Tym bardziej miło mi, że czytasz te słowa.

Jestem Monika Joanna. Na co dzień nie używam mojego drugiego imienia. Zdecydowanie niewiele osób pamięta, jak ono brzmi, a i ja nierzadko przypominam sobie o nim, wyłącznie podczas wypełniania formularzy urzędowych. 

Jednak w miejscu, w którym teraz jesteś, tu, na moim blogu, moje drugie imię ma znaczenie priorytetowe. Jest bowiem synonimem wszystkich tych definiujących mnie rzeczy, o których wie bardzo mało osób, albo wręcz nie wie o nich nikt. Rzeczy i spraw dla mnie ważnych i bardzo mi bliskich, schowanych dotąd głęboko w cieniu mojego własnego serca. 

Drugie imię to blog lifestylowy, na którym dzielę się z Tobą wszystkim tym, co dla mnie ważne. Kilka ostatnich lat mojego życia sprawiło, że bardzo dojrzałam wewnętrznie. I choć jestem już w wieku 40+, to dopiero teraz zaczęłam tę dojrzałość doceniać. Dlatego stworzyłam miejsce, w którym czuję, że mogę podzielić się z Tobą kawałkiem siebie. Tym, co mnie cieszy, moimi pasjami, spojrzeniem na życie, moją wrażliwością i zdaniem na ważne dla mnie tematy. 

Odkąd sama odkryłam, że życie bez pośpiechu, w rytmie zgodnym ze sobą, jest wielką wartością, chcę się tym odkryciem podzielić również z Tobą i namówić Cię do większej uwagi w życiu, do odkrywania przyjemności w drobiazgach, do celebrowania każdej chwili, do wdzięczności za życie i docenienie tego, co już osiągnąłeś. 

Podzieliłam mój blog na kilka kategorii, takich bardzo bliskich mi obszarów, w których poruszam się, pisząc dla Ciebie.

W kategorii "Moim zdaniem" znajdziesz tematy związane z psychologią, rozwojem człowieka, tym, co dzieje się dookoła nas. To moje subiektywne spojrzenie na człowieka i otaczający świat.

Kategoria "Mój styl" zaprowadzi Cię do świata slow fashion, gdzie jakość posiadanych ciuchów jest ważniejsza, niż ilość. Być może masz poczucie, że nadmiar w szafie Cię przytłacza. Dlatego właśnie w tym miejscu znajdziesz inspiracje do tego, aby mimo posiadania mniejszej ilości rzeczy, zawsze mieć się w co ubrać. Ale "Mój styl" to nie tylko moja szafa. To także moja kosmetyczka, torebka, ulubione produkty i miejsca, w których je kupuję.

Z kolei obszar "Moje pasje" to miejsce, gdzie dzielę się moimi pomysłami na spędzanie wolnego czasu, tym wszystkim, co uwielbiam robić. Przeczytasz tu o książkach, które wywarły na mnie wrażenie, o włóczkach i drutach, ponieważ uwielbiam dziergać oraz o moim zamiłowaniu do pięknych wnętrz. Przekonam Cię, że posiadanie pasji mocno podnosi jakość życia. 

Kategoria "Mój dom" to garść zdjęć z mojego własnego domu, urządzonego według mojego pomysłu. To różne ciekawe rozwiązania, z których możesz czerpać inspiracje do aranżacji przestrzeni wokół siebie.

W miejscu pt. "Moje przepisy" pokażę Ci co lubię jeść, opowiem, jak zmieniła się moja dieta w ostatnim czasie i podzielę się z Tobą przepisami na pyszne potrawy. Podpowiem Ci, jak kupować z głową, co zrobić, żeby nie marnować jedzenia i jak wykorzystywać lodówkowe resztki.

Z kolei odnośnik "Mój sklep" zaprowadzi Cię do przestrzeni, którą zajmuję się zawodowo. Do magicznego sklepu z herbatą, pełnego urzekającego zapachu i aromatu. Jest to sklep, który powstał z miłości i pasji do herbaty. Na klientów czekają tam najwyższej jakości herbaty i kawy z całego świata, a także akcesoria do ich parzenia. Sklep ten stworzyłam od podstaw, a praca w nim sprawia mi wiele radości. W ofercie znajdują się herbaty czarne, zielone, białe i czerwone, zarówno czyste, jak i wzbogacone aromatycznymi dodatkami, a także mieszanki pozwalające przygotować napary owocowe i ziołowe. Wszystkie herbaty najpierw osobiście testuję pod kątem jakości i smaku, a dopiero potem wprowadzam na półki sklepowe. Jeśli, tak jak ja, jesteś herbacianym maniakiem, zapraszam Cię na zakupy.


A teraz wejdź do mojego świata i czytaj z przyjemnością!

Dziękuję, że ze mną jesteś. 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2020 Drugie imię by Monika Joanna Bojanowska , Blogger